CZ SK EN DE
Zavřít menu menu-icon

Křečové žíly (varixy) a jejich moderní odstranění

 • Moderní léčba křečových žil ve všech stádiích
 • Citlivé, rychlé a efektivní řešení
 • Minimální zatížení a rekonvalescence
 • Ambulantní i operační způsob léčby
 • Komplexní řešení pomocí nejnovějších metod
 • Výborný kosmetický efekt
 • Zákroky jsou garantovány uznávanými odborníky u nás i v zahraničí, cévním chirurgem MUDr. Peterem Balážem, PhD, FEBS a angiologem MUDr. Silvii Adámkovou
Varixy, širokou veřejností známé jako křečové žíly, vznikají často díky rodinné dispozici, ale k jejich rozvoji přispívá i způsob života a práce. Jedná se o projev žilní nedostatečnosti postihujícím nejvíce povrchový žilní systém dolních končetin. Hlavním příznakem, udávaných většinou nemocných jsou křeče v nohách a výrazná žilní kresba od metličkových, retikulárních varixů až po velké varikozity na bérci a stehně. Na křečové žíly trpí každá třetí žena a každý čtvrtý muž. I když v počátečním stádiu křečové žíly nemusí pacienta kromě estetického hlediska nijak omezovat, progrese onemocnění může v konečném stádiu způsobovat závažné zdravotní komplikace včetně trombózy nebo bércových vředů.
Křečové žíly jsou civilizačním onemocněním projevující se vakovitým rozšířením žil. Žíly dolních končetin, na rozdíl od tepen, obsahují ve svém průběhu chlopně, které zároveň s činností svalů umožňují návrat krve zpět směrem k srdci, proti působící gravitaci. Pokud dojde k oslabení žilní stěny a jejímu roztažení, žilní chlopně přestanou domykat a krev začíná v dolních končetinách stagnovat. Žíly se tak začínají ještě více roztahovat, stávají se vinutými a vznikají varixy.
Na vzniku varixů se podílejí především genetické faktory. Mezi další významné faktory, které zvyšují riziko vzniku křečových žil, můžeme řadit těhotenství, nadváhu, vliv dlouhého stání a sezení, nedostatek pohybu a nedostatek vlákniny.
Průvodním jevem bývají i křeče nohou – odtud lidový název křečové žíly. Mezi další příznaky patří bolesti nohou, svalová slabost, pocity mravenčení. Při zanedbání péče však může dojít i ke komplikacím jako je např. zánět povrchového žilního systému, v krajních případech pak rozvoj kožních změn až bércového vředu. Důsledkem městnající krve může být vznik krevní sraženiny (trombózy), která i když výjimečně může způsobit plicní embolii (krevní sraženina se z postižené žíly uvolní a doputuje krevním oběhem až do plic).

Na Klinice YES VISAGE se specializujeme na moderní léčbu křečových žil ve všech stádiích - od nepatrných metličkových žilek až po rozvinuté onemocnění se silnými a vinutými křečovými žilami. Na základě osobní konzultace, klinickém a ultrasonografickém vyšetření umí naši specialisté doporučit nejvhodnější postup zaručující citlivé a rychlé řešení s minimalizovaným zatížením a rekonvalescencí. Lehčí formy onemocnění jsou prováděny ambulantně a operační léčba je indikována u pokročilejších stádii.

Endovenózní operace křečových žil radiofrekvenčním vláknem je v současnosti nejmodernější a velice populární minimálně invazivní způsob léčby varixů (křečových žil). Do křečové žíly se nejčastěji z vpichu zavádí optické vlákno radiofrekvenčního proudu. Celá poškozená žíla se postupně zataví a poté se samovolně vstřebá. Takovýto zákrok je nejen účinný, ale hlavně velmi šetrný. Odstraňuje pouze poškozené úseky žil, nevznikají zde nevzhledné jizvy a ihned po zákroku zůstávají jen minimální podlitiny, které brzy zmizí. Není zde nutná hospitalizace, a zákrok je prováděn v lokálním znecitlivění a za asistence anesteziologa který pacientovi podá šetrnou analgosedaci, která zmírni nejenom strach z výkonu ale minimalizuje i pocit bolesti během vpichů. V indikovaných případech je výkon doplněn o ošetření bočních větev hlavní žíly a to buď z malé incize nebo vpichem přes kůži.

Ve srovnávacích studiích bylo prokázáno, že klienti, kteří podstoupili tuto proceduru, se vrátili k normálním aktivitám a do pracovního procesu významně rychleji, než klienti, kteří podstoupili klasickou žilní operaci tzv. stripping. U radiofrekvenční metody byla navíc prokázána mnohem větší šetrnost a menší citlivosti i vzhledem k hojně využívaným moderním laserovým metodám soukromých klinik.
Sklerotizace je neinvazivní, nebolestivá ambulantní metoda odstranění malých a středně velkých povrchních varixu. Sklerotizace muže být i doplňkem operačního výkonu, kdy po radiofrekvenčním odstranění hlavní žíly jsou zbylé varixy odstraněny sklerotizací. Jedná se o aplikaci léčiva mikro-jehlou do postižené žíly, který žilní stenu rozruší a výsledným efektem je vymizení žilní kresby. Na sklerotizaci se používá buď čistý sklerotizační roztok nebo sklerotizační pěna. Sklerotizace je moderní neinvazivní alternativou chirurgického odstranění varixu (na které je nutno několik malých kožních řezu tzv. flebektomie).

Každý typ postižení křečových žil má daný ideální způsob léčby. Ať už ambulantní, nebo operační léčba, jsou-li vhodně prováděny, mají skvělé výsledky. Zastaralá operační řešení tzv. strippingem jsou invazivní, provázena krvácením a vznikem jizev. Proto je velmi důležité zvolit s rozmyslem kliniku a specialistu, který umí řešit tuto problematiku komplexně, má bohaté teoretické a praktické zkušenosti s nejmodernějšími metodami, které jsou šetrné a nevyžadují náročnou rekonvalescenci.

Naší specialisté dosahují dlouhodobých kvalitních výsledků a poskytuje péči v celém rozsahu možností léčby. Objednejte si Objednejte si osobní a nezávaznou konzultaci se specialistou Kliniky YES VISAGE v Praze, Brně Ostravě nebo Bratislavě.

Na tento i ostatní zákroky lze využít možnost splátkového financování s 0% navýšením a to již od 500,- Kč měsíčně. Vše lze jednoduše vyřídit na počkání přímo na recepcích Kliniky YES VISAGE.

Videa zákroku

Tento zákrok provádí:

callwritequestionfacebook

Výhody Kliniky YES VISAGE

Odvoz domů
 
V rámci města vás odvezeme domů luxusními vozy zdarma.
Splátky a platby
 
Kromě platby v hotovosti a kartami také možnost splátek.
Věrnostní program
 
Nabízíme mnoho slev a výhod pro věrné klienty.
Osobní konzultace
 
Možnost osobní nezávazné konzultace s odborníkem.
Online konzultace
 
Možnost on-line konzultací přímo s lékařem.
Lékaři na telefonu
 
Lékaři k dispozici osobně na telefonu, kdykoliv je potřebujete.
komplexnost
 
Provázanost služeb neinvazivní medicíny, dermatologie a plastické chirurgie.
All-inclusive
 
Cena je vždy konečná včetně nadstandardní pozákrokové péče, léků a speciálního prádla.
Ubytování
 
Možnost komfortního hotelového ubytování s výjimečnými službami.
Bezpečnost
 
Klademe důraz postupy a techniky zákroků, které jsou šetrné a hlavně bezpečné.
Profesionalita
 
Naši lékaři patří do desítky nejlepších v ČR
Kvalitní materiály
 
Pracujeme pouze se schválenými kvalitními implantáty, výplněmi a materiálem
Dostupnost
 
Zázemí největší kliniky v ČR a SR s 5 pobočkami
Wi-fi
 
Pokrytí celé kliniky Wi-Fi signálem.
Asistence sestry
 
Zdravotní asistenci a péči včetně lékařské pohotovosti.
AJ, NJ, RU, FR
 
Komunikujeme také v anglickém, německém, ruském a francouzském jazyce.

O klinice YES VISAGE

Klinika YES VISAGE je špičkovým pracovištěm se specializací na účinné zákroky z oblasti hubnutí a redukce tukové tkáně, korektivní dermatologie, omlazení, zkrášlování, estetické a preventivní medicíny a plastické chirurgie.

 • Komplexní služby estetické a preventivní medicíny.
 • Plný rozsah plasticko-chirurgických zákroků.
 • Profesionální kvalifikovaný personál.
 • Mezinárodně uznávaní specialisté.
 • Nejmodernější lékařské postupy a vybavení.
 • Odborná a komplexní řešení.
 • Důraz na pohodlí a individuální potřeby každého klienta.
 • Diskrétní přístup a nadstandardní péče.

Certifikáty kvality

Naše používané materiály a zařízení jsou té nejvyšší kvality a plně v souladu s evropskými normami a certifikáty kvality pro EU stejně jako s nejpřísnějšími kritérii americké FDA. tuv

fda platinum 1

members-of logos
English version UNDER CONSTRUCTION
For all inquiries and requests please call: +420 776 707 707
Close