Klinika estetické medicíny
a plastické chirurgie.
Krása v rukou profesionálů.
Miniabdominoplastika

Mini plastika břicha

  • Opravuje nepříznivé změny kontury břišní oblasti
  • Odstraňuje přebytečnou povolenou kůži a kožní převisy
  • Zpevňuje pokožku břicha
  • Zpevňuje a upravuje rozestoupené a povolené břišní svaly (diastáza)
  • Zlepšuje harmonii těla i vlastní sebevědomí
  • Všechny zákroky jsou garantovány uznávanými odborníky u nás i v zahraničí, plastickým chirurgem primářem MUDr. Martinem Molitorem, Ph.D. a jeho týmem.

Klinika YES VISAGE nabízí a provádí plné spektrum moderní plastiky břicha v závislosti na anatomii klienta a rozsahu problematické oblasti.

Typy abdominoplastiky:

  • Miniabdominoplastika
  • Abdominoplastika
  • Lipoabdominoplastika
  • Všechny druhy plastiky břicha lze provést včetně sutury diastázy (úpravy rozestoupených přímých svalů břišních)

zobrazit více

Miniabdominoplastika je menší poloviční verzí plastické operace břicha (abdominoplastiky), protože se jedná pouze o chirurgickou korekci oblasti podbřišku nebo nadbřišku, kdy hranicí je oblast pupku. Je řešením u žen, které mají břišní stěnu povolenou kvůli opakovaným porodům, nebo u klientů po výrazném zhubnutí, kdy kromě tuku je problémem ještě i převis kůže. Problém výrazněji převislého břicha nedokáže vyřešit ani dieta, ani cvičení, ale pouze chirurgický řez.

Dolní miniabdominoplastika

Tento zákrok je častější, protože ne vždy je nutné vypínat kůži celého břicha. Upravuje pouze problematickou dolní polovinu břicha, kdy horní část nad pupkem nemá kožní nadbytky, je pevná a kvalitní, nebo je zde pouze větší vrstva podkožního tuku. Když jsou nadbytky kůže a podkoží pouze lokalizované pod pupkem, tuto část odstraňujeme a zároveň v případě zeslabené svaloviny či rozestoupených břišních svalů (diastázy) tuto oblast chirurgicky upravíme. Protože není nutno korigovat horní část břicha nad pupkem, je výkon kratší, a není nutno provést ani transpozici-přesun pupku. Řez je veden nízko v podbřišku a výsledná jizva je tím pádem menší a lze snadno skrýt spodním prádlem.

Horní miniabdominoplastika

Je prováděna v horní části břicha v případě, že je kůže v oblasti nad pupkem uvolněná a vytahaná, zatímco podbřišek je pevný, bez nutnosti korekce. V takovémto případě je řez veden v podprsní rýze, kde se schová i výsledná jizva. Opět lze kromě odstranění kožního přebytku zároveň upravit i rozestoupené břišní svaly.

Průběh zákroku a výsledky

U obou typů je nutná hospitalizace obvykle 1 den. Velmi často se miniabdominoplastika kombinuje s liposukcí, kdy se horní polovina břicha a oblast kolem pupku odsaje a dolní polovina se vypne. Odstraní se nadbytek kůže i podkožní tukové tkáně.

Při správné indikaci má miniabdominoplastika velmi pěkné výsledky se skutečně efektivní změnou postavy, což vede také k výraznému nabytí sebevědomí. V závislosti na životním stylu klienta jsou výsledky miniabdominoplastiky dlouhodobé až trvalé. Avšak není možné zamezit projevům stárnutí ani změnám způsobeným dalšími výraznými výkyvy hmotnosti. Po miniabdominoplastice může být žena bez jakýchkoliv problémů těhotná a podstoupit jakýkoliv porod.

Dokonalou a ucelenou představu o výsledném efektu a konkrétních možnostech ve Vašem případě s Vámi rádi proberou naši specialisté na osobní a nezávazné konzultaci přímo na Klinice YES VISAGE v Praze, Brně Ostravě nebo Bratislavě.

Na tento i ostatní zákroky lze využít možnost splátkového financování s 0% navýšením a to již od 500,- Kč měsíčně. Vše lze jednoduše vyřídit na počkání přímo na recepcích Kliniky YES VISAGE.

Objednat nezávaznou konzultaci

Průběh zákroku a výsledky

Certifikáty a ocenění

TUV LekariOnline.cz FDA Estheticon Platinum 2013 ISAPS IPRAS UEMS Patient Safety First ISPRES Česká lékařská společnost J.E.Purkyně Česká lékařská komora

Kde nás najdete

Praha 2
ESTETICKÁ MEDICÍNA

Mánesova 28
Praha 2 - Vinohrady
120 00
info@yesvisage.cz
+420 227 777 777

více informací

Praha 5
PLASTICKÁ CHIRURGIE

K Sopce 30
Praha 5
150 00
plastika@yesvisage.cz
+420 227 777 777

více informací

Brno
Kleinův palác

Náměstí Svobody 15
Brno
602 00
brno@yesvisage.cz
+420 227 777 777

více informací

Ostrava

Smetanovo náměstí 7
Ostrava 1
702 00
ostrava@yesvisage.cz
+420 227 777 777

více informací

Bratislava

Michalská 9
Bratislava
811 01
bratislava@yesvisage.sk
+421 02/208 777 77

více informací