Mgr. Sandra Figalová

Výživová specialistka

Zkušená specialistka v oboru výživy a dietologie s širokou znalostí oboru nutriční terapie, psychologie a zdravotní prevence. Svým klientům nabízí vypracování individuálního komplexního programu ke změně životního stylu, hubnutí, nutriční anamnézy i analýzu složení těla a dlouhodobou spolupráci na jejich cílech.

V současné době pracuje jako výživový specialista na Klinice YES VISAGE.

  • Vystudovala obor nutriční specialista na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V roce 2016 zakončila bakalářské studium státní zkouškou a obhajobou bakalářské práce a v roce 2018 pak zakončila magisterské studium státní zkouškou a obhajobou diplomové práce.

  • Už v rámci středoškolského studia se věnovala nutričnímu oboru, publikovala a spolupracovala s různými magazíny. Její praxe zasahuje do všech směrů včetně klinické výživy a má zkušenosti z mnoha různorodých pracovišť.  Už v rámci studia získala širokou praxi nejprve v domově pro seniory a později v Ústřední vojenské nemocnici v Praze na klinickém oddělení se zaměřením na dietologii. V rámci studia pak například absolvovala praxi v oboru dietologie v Lázních Poděbrady či ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

    Po ukončení studia se začala aktivně věnovat nutriční terapii v soukromé sféře a stala se součástí několika významných projektů.

    Velmi často se věnuje také publikační činnosti. Díky svým cenným zkušenostem je oslovována také redaktory časopisů, ženských webů, ale stejně tak specializovanými weby zabývajícími se hubnutím, zdravou výživou či sportem. Jako nutriční specialistka a garant výživy se podílí na projektech Urbanlife.cz či Chytrýjídelníček.cz. Pravidelně se účastní kongresů se zaměřením na výživu a prevenci a aktivně se podílí na přípravě workshopů a přednášek pro firmy i jednotlivce.

     

Specializace