MUDr. Peter Žiak, PhD.

Plastický chirurg

Vysoce zkušený atestovaný plastický chirurg se zaměřením na estetické operace prsou, tváře, nosu, břicha, liposukce a lipotransfer. Díky své více než dvacetileté praxi si díky skvělým výsledkům získal důvěru tisíců klientů. Díky mezinárodním zkušenostem a profesionálnímu přístupu je také vyhledávaným chirurgem zahraniční klientely.

V současnosti pracuje jako plastický chirurg na Klinice YES VISAGE.

  • Vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě. V roce 2003 atestoval z chirurgie I. stupně na Slovenské zdravotnické univerzitě a v roce 2008 pak na stejné univerzitě i z plastické chirurgie. V roce 2012 dokončil své doktorandské studium na Univerzitě Komenského v Bratislavě.

  • V roce 2000 začal pracovat jako chirurg v Univerzitní nemocnici Komenského v Bratislavě a působil zde pět let, poté zde pokračoval do roku 2013 v pozici plastického chirurga, na stejném místě působil také coby odborný asistent. Od roku 2013 do současnosti pracoval jako plastický chirurg a také odborný garant na nejlepších soukromých slovenských klinikách. V letech 2013 až 2016 působil na Ministerstvu zdravotnictví SR jako Krajský odborník v specializačním odboru plastické chirurgie pro Bratislavský kraj.

    Své praktické dovednosti získával také na domácích i mezinárodních stážích a workshopech a v rámci pravidelného sebevzdělávání se pravidelně účastní tuzemských i zahraničních seminářů, workshopů a vědeckých kongresů z oblasti plastické, estetické a rekonstrukční chirurgie.

    Absolvoval odborné stáže v Miami Breast Center (Key Biscane, USA), na International Academy of Penoplasty (Miláno, Itálie), v Aesthetical Medical Center 2 (Ghent, Belgie) a na Klinice plastické a estetické chirurgie Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

    Je členem Mezinárodní společnosti estetické a plastické chirurgie (ISAPS), Evropské společnosti pro plastickou, estetickou a rekonstrukční chirurgii (ESPRAS), Slovenské společnosti plastické a estetické chirurgie (SSPECH), České společnosti plastické chirurgie (ČSPCH), Slovenské a České lékařské komory.