MUDr. Silvia Adámková

Angiolog a specialista preventivní medicíny

Zkušená lékařka s atestací z angiologie a interní medicíny s ultrazvukovou diagnostickou praxi jak žilních, tak tepenních poruch.

 

  • Promovala na I. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze v oboru všeobecné lékařství.

  • Má atestaci z vnitřního lékařství a nadstavbovou atestaci z angiologie. Absolvovala řadu certifikovaných ultrazvukových kurzů zaměřených především na komplexní vyšetření cévního systému a echokardiografii.

  • Po ukončení studia pracovala na I. interní klinice Fakultní Thomayerovy nemocnice a v Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví, kde měla klinickou, pedagogickou a zároveň vědeckou činnost včetně aktivní účasti na zahraničních i domácích kongresech. Aktivně se zde věnovala také bohaté publikační činnosti.

    Souběžně se již několik let věnuje školení sester, kdy ročně připravuje a přednáší několik desítek přednášek v programu celoživotního vzdělávání zdravotních sester.

    Po mnoha pracovních zkušenostech v řadě předních pražských angiologických ambulancí nyní působí na klinice Transplantační chirurgie IKEM v Praze, kde pracuje jako angiolog. Na Klinice YES VISAGE se věnuje preventivním vyšetřením kardiovaskulárního systému a cévním angiologickým vyšetřením.

Specializace