Dermatologie ·

2 minuty čtení

·

27. 1. 2022

BOTULO PREPARÁTY NEJEN NA VRÁSKY A PROTI POCENÍ

Nikoho asi nepřekvapí, že se botulo preparáty těší velké oblibě v boji proti mimickým vráskám i proti nadměrnému pocení. Ovšem to není zdaleka vše, co dokáže!

 

Samozřejmě, nejčastěji se využívá jako účinná prevence mimických vrásek. Nic nefunguje tak spolehlivě, jako právě botulo preparát, který i ve velmi malé dávce umí dočasně „vypnout“ nejvíce namáhané mimické svaly a předcházet tak vzniku i prohlubování vrásek. Nebojte se, o přirozenou mimiku vás nepřipraví, je-li aplikován odborníkem ve správném množství a na správném místě.

Podobně nenahraditelným pomocníkem je i při nadměrném pocení. Správně aplikované injekce krásy zabrání převodu vzruchů nervových vláken na potní žlázy a tím výrazně omezí nebo úplně zastaví nežádoucí pocení v ošetřeném místě.
Tímto však výčet jeho možností využití v estetické medicíně, a nejen v ní, zdaleka nekončí.

Po čem nejen ženy nejvíc touží?
Každý z nás je jiný, a proto nás trápí různé problémy a nedostatky. „Často třeba u klientů řeším mírný pokles obočí, příliš odhalující úsměv, pomerančovou kůži na bradě, ustupující bradu či pokleslé koutky úst právě aplikací injekcí krásy,“ prozrazuje specialistka na estetickou a anti-agingovou medicínu z Kliniky YES VISAGE.

O čem jste možná ani nevěděli?
Dalším důkazem, že injekcemi krásy lze vyřešit opravdu velké množství drobných nedokonalostí, je možnost jím pozvednout špičku nosu, zeštíhlit či pozvednout uvadající spodní část obličeje. „V případě, že aplikujeme injekci krásy do svalu na krku (platyzmy) poskytneme lifting dolní části obličeje. Chceme-li zeštíhlit obličej aplikujme ho do žvýkacího svalu,“ popisuje jednotlivé zákroky MUDr. Zuzana Macková z Kliniky YES VISAGE. Jedná se o miniinvazivní ošetření, která jsou díky použití anestetického krému zcela bezbolestná a zvládnete je klidně během polední pauzy.

Trápí vás skřípání zubů?
Pak byste to neměli brát na lehkou váhu. Skřípání zubů neboli bruxismus může mít za následek zbroušení či odštípnutí zubů, které jsou pak citlivější a mohou bolet. V horších případech se může objevit i bolest čelisti, krku, obličeje nebo dokonce i ucha. Řešit můžete tento problém různě. V případě, že je na vině psychika, je dobré docházet na terapie. Nicméně je to běh na dlouhou trať.  Existuje však i další možnost.  Aplikací injekcí krásy do žvýkacích svalů dojde k jejich oslabení a ke skřípání zubů vůbec nedojde.

Nevíte, jestli podstoupit zákrok nebo operaci? Rádi vám poradíme.