Ostatní ·

2 minuty čtení

·

4. 1. 2024

UMĚNÍ NADČASOVÉ KRÁSY: Top trendy v estetické medicíně pro rok 2024

Zajímá vás, jak se budou vyvíjet ideály krásy a estetická medicína v novém roce? Nikoho asi nepřekvapí, že i v estetické medicíně se zrcadlí společenské trendy, technologický pokrok a měnící se vnímání krásy. Viditelná je touha po co nejpřirozenějších výsledcích, co nejkratší rekonvalescenci a rostoucí důraz na prevenci.Pojďme prozkoumat, jaké zákroky a ošetření budou v následujícím roce patřit mezi ty nejoblíbenější.

Prevence se dostává do popředí

Již teď je znatelný narůstající zájem o preventivní ošetření. Čím dál více klientek a klientů si uvědomuje, že je jednodušší známkám stárnutí předcházet než se je pak snažit zvrátit. Přichází i mladší klientky, které o sebe chtějí pečovat a vzniku vrásek zabránit hned v počátku. Na oblibě tak získávají biostimulátory a skinboostery, které podporují tvorbu kolagenu a elastinu, postupně zlepšují kvalitu pleti a zpomalují její stárnutí. Častou volbou je také botulotoxin (více o tomto zákroku zde), který pomáhá předcházet vzniku a prohlubování mimických vrásek.

Návrat k přirozenosti

Oproti dřívějším dobám extrémů, je v současnosti největší poptávka po přirozených výsledcích. Cílem je cítit se dobře, vypadat skvěle, působit mladistvě, ale vše tak, aniž by bylo poznat, jak toho bylo dosaženo. Místo extra velkých implantátů si nyní klientky většinou přejí o něco menší. Oblíbeným se stává i zvětšení prsou vlastním tukem (více informací naleznete zde). Místo velkých plných rtů častěji požadují šťavnaté a přirozené. Nad aplikováním velkých množství výplní na bázi kyseliny hyaluronové do obličeje nyní vítězí minilift, ponytail facelift, niťový lifting a další zákroky, které přináší velmi přirozený efekt. Velmi populární jsou i ošetření, která nezpůsobují okamžité a dramatické změny, ale spočívají v postupném a přirozeném omlazujícím efektu. Jako třeba nejoblíbenější novinka loňského roku AestheFill (podrobnosti naleznete zde).

Ošetření na míru

Estetická ošetření v roce 2024 směřují k většímu přizpůsobení individuálním potřebám. Univerzální přístup se stává zastaralým a zkušení lékaři tak vytvářejí unikátní kombinace jednotlivých zákroků klientům na míru. Tento důraz na personalizaci zajišťuje, že ošetření jsou dokonale sestavena tak, aby splnila očekávání klientů a vyhovovala jejich individuálním potřebám.
V současné široké nabídce zákroků není vůbec lehké se orientovat, proto rozhodně doporučujeme objednat se na konzultaci k některému z našich lékařů a nechat si sestavit plán ošetření přímo pro vás (kontaktovat nás můžete zde).

Estetická medicína v roce 2024 tedy nebude jen o proměnách, ale hlavně o vás a o přirozené a udržitelné kráse. Můžete se spolehnout na to, že stejně jako tomu bylo v minulých letech, tak i letos na naší klinice najdete ty nejmodernější metody a ošetření pro zachování a vylepšení vaší krásy.

Nevíte, jestli podstoupit zákrok nebo operaci? Rádi vám poradíme.