Aktuální informace:
MÁME PRO VÁS OTEVŘENO

Návštěva Kliniky YES VISAGE a její BEAUTY ZÓNY včetně kadeřnictví neodporuje aktuálním opatřením COVID-19

Striktně využíváme bezpečnostní pomůcky pro maximální bezpečí klientů.

Křečové žíly (varixy) a jejich moderní odstranění

 • Nabízíme všechna nejmodernější dostupná řešení umožňující specializaci na moderní léčbu křečových žil ve všech stádiích
 • Citlivé, rychlé a efektivní řešení
 • Minimální nebo žádné zatížení a rekonvalescence
  • Zákroky jsou garantovány uznávanými odborníky u nás i v zahraničí, cévním chirurgem doc. MUDr. Peterem Balážem, Ph.D., FEBS, MHA a angiologem MUDr. Silvii Adámkovou

  Varixy, širokou veřejností známé jako křečové žíly, vznikají často díky rodinné dispozici, ale k jejich rozvoji přispívá i způsob života a práce. Jedná se o projev žilní nedostatečnosti postihujícím nejvíce povrchový žilní systém dolních končetin. Vliv mají nejen po stránce estetické, ale i zdravotní.

  Křečové žíly dolních končetin rozdělujeme podle velkosti: 

  Metličkovité žilky (pavoučkovité varixy) – jedná se o drobné červené žilky o průměru pod 1 mm
  Retikulární varixy rozšířené modré žilky o průměru 2-3 mm
  Kmenové varixy velké rozšířené žíly, které již vystupují nad kožní povrch a dosahují průměru až několik desítek milimetrů. 

  Hlavním příznakem, udávaných většinou nemocných ve stádiu kmenových varixů jsou křeče v nohách a výrazná žilní kresba. Na křečové žíly trpí každá třetí žena a každý čtvrtý muž. I když v počátečním stádiu křečové žíly nemusí klienta kromě estetického hlediska nijak omezovat, progrese onemocnění může v konečném stádiu způsobovat závažné zdravotní komplikace včetně trombózy žil, vzniku bércových vředů a plicní embolii.

  zobrazit více

  Na Klinice YES VISAGE nabízíme všechny v současnosti dostupné nejmodernější ambulantní i operační metody a techniky, které nám tak umožňují se specializovat na moderní léčbu křečových žil ve všech stádiích – od nepatrných metličkových a retikulárnich varixů až po rozvinutá onemocnění se silnými a vinutými kmenovými křečovými žilami. Aktuálně Klinika YES VISAGE poskytuje také jedinečnou novinku v ČR – metodu VenaSeal, která využívá těsnicího mechanismu v podobě žilního lepidla.

  Zastaralá operační řešení tzv. strippingem (u starších klinik, na pojišťovnu a u státních zařízení) jsou velmi invazivní, bolestivá, vyžadují dlouhý pobyt v nemocnici, dlouhou dobu zotavení. Jsou také provázena krvácením a vznikem jizev. Proto je velmi důležité zvolit s rozmyslem kliniku a specialistu, který umí řešit tuto problematiku komplexně, má bohaté teoretické a praktické zkušenosti s nejmodernějšími metodami a technologiemi, které jsou šetrné a nevyžadují náročnou rekonvalescenci.

  Naši specialisté dosahují dlouhodobých kvalitních výsledků a poskytují péči v celém rozsahu možností léčby. Objednejte si osobní a nezávaznou konzultaci obsahující klinické a ultrasonografické vyšetření, na základě kterého, umí naši specialisté Klinik YES VISAGE v Praze, Brně Ostravě nebo Bratislavě doporučit nejvhodnější postup léčby zaručující citlivé a rychlé řešení s minimalizovaným zatížením a rekonvalescencí.  Drtivá většina zákroků je prováděna pouze ambulantně, kdy po zákroku se lze ihned vrátit k běžným aktivitám.

  Léčba křečových žil

  V léčbě kmenových varixů nabízíme našim klientům nejmodernější miniinvazivní metody. Ve srovnávacích studiích bylo prokázáno, že klienti, kteří podstoupili tyto miniinvazivní procedury, se vrátili k normálním aktivitám významně rychleji, než pacienti, kteří podstoupili klasickou žilní operaci v nemocnici. 

  V léčbě metličkovitých a retikulárních varixů nabízíme našim klientům:

  • Sklerotizaci roztokem (a)
  • Sklerotizaci pěnou (a)
  • Laseroterapii (b)

  K léčbě kmenových varixů:

  • Radiofrekvenční odstranění (c)
  • Laserové odstranění (d)
  • Metoda Clarivein (e)
  • Miniflebektomii (f)
  • Metodu VenaSeal (g)

  zobrazit více

  (a) Sklerotizace je metoda, při které se do rozšířených povrchních žilek pomocí tenké injekční jehly vstřikuje roztok sklerotizační látky Aetoxysklerolu způsobující její zničení. Díky roztoku obsahujícím anestetikum je aplikace nebolestivá. Po zákroku se lze ihned vrátit k běžným aktivitám.

  (b) Laseroterapie je metoda fototermolýzy, při které se destrukce rozšířené žilky o průměru do 1.5 mm provádí aplikací laserového paprsku pomocí diodového laseru. Zákrok se provádí́ v ambulantním režimu. Není zde nutná komprese punčochami. Tento zákrok lze kombinovat se sklerotizací nebo jako doplňkový výkon po ošetření kmenových křečových žil. Po zákroku se lze ihned vrátit k běžným aktivitám.

  (c) Odstranění křečových žil radiofrekvenčním vláknem. Endovenózní zákrok radiofrekvenčním vláknem je v současnosti nejmodernější a velice populární minimálně invazivní způsob léčby kmenových varixů. Do křečové žíly se z vpichu zavádí optické radiofrekvenční vlákno. Celá poškozená žíla se postupně zataví a poté se samovolně vstřebá. Takovýto zákrok je nejen účinný, ale hlavně velmi šetrný. Odstraňuje pouze poškozené úseky žil a nevznikají zde nevzhledné jizvy. Zákrok je bezbolestný, prováděn pouze v lokálním znecitlivění a není zde nutná ani hospitalizace. Po zákroku se lze ihned vrátit k běžným aktivitám.

  (d) Laserové odstranění. Jedná se podobně jako u radiofrekvenční metody o endovenózni zákrok, kdy je do žíly zavedeno malým vpichem vlákno diodového laseru. Po aplikaci laserové energie je žíla postupně uzavřena a tělo ji vstřebá. Po zákroku se lze ihned vrátit k běžným aktivitám.

  (e) Metoda CLARIVEIN, patří také mezi nejmodernější a odborně se označuje jako mechanochemická ablace (MOCA). Po lokálním znecitlivení místa vpichu se pod ultrazvukovou kontrolou žíla zevnitř mechanicky naruší a pomocí sklerotizační látky stáhne a zanikne. Výkon je bezbolestný, během tohoto výkonu není potřeba tumescenční ani celkové anestezie. Po zákroku se lze ihned vrátit k běžným aktivitám.

  (f) Miniflebektomie (chirurgické odstranění žil) je metoda odstranění bočních křečových žil z malých řezů pomocí speciálního instrumentária. Flebektomie se používá, pokud jsou varixy natolik objemné, že je nelze ošetřit skleroterapii nebo se nedá očekávat jejich vymizení po radiofrekvenčním, laserovým nebo maechanochemickém odstranění.

  (g) Metoda VenaSeal je jednoduchá, rychlá a efektivní metoda, která využívá těsnicího mechanismu v podobě žilního lepidla. Během léčby tak nevznikají nové kosmetické problémy. Riziko infekce je v případě této metody také zcela minimální. Léčba křečových žil metodou VenaSeal vás nevyřadí z běžného života. Operace trvá pouhých 20 minut a ihned po jejím skončení se můžete vrátit ke svým každodenním aktivitám.

  Vznik a projevy

  Jak vznikají křečové žíly

  Křečové žíly jsou civilizačním onemocněním. Žíly dolních končetin, na rozdíl od tepen, obsahují ve svém průběhu chlopně, které zároveň s činností svalů umožňují návrat krve zpět směrem k srdci, proti působící gravitaci. Pokud dojde k oslabení žilní stěny a jejímu roztažení, žilní chlopně přestanou dovírat a krev začíná v dolních končetinách stagnovat. Žíly se tak začínají ještě více roztahovat, stávají se vinutými a vznikají až kmenové varixy.

  Projevy křečových žil

  Kromě estetického hlediska bývají průvodním jevem i křeče nohou – odtud lidový název křečové žíly. Mezi další příznaky patří bolesti nohou, svalová slabost, pocity mravenčení. Při zanedbání péče však může dojít i ke komplikacím jako je např. zánět povrchového žilního systému, v krajních případech pak rozvoj kožních změn až bércového vředu. Důsledkem městnající krve může být vznik krevní sraženiny (trombózy), která i když výjimečně může způsobit plicní embolii (krevní sraženina se z postižené žíly uvolní a doputuje krevním oběhem až do plic).

  Kliniky YES VISAGE v Praze, Brně Ostravě nebo Bratislavě disponují nejširší a komplexní nabídkou zákroků. Konkrétní alternativy zákroku, cenový plán a dokonalou ucelenou představu o výsledném efektu s vámi probere individuálně na míru dle vašich požadavků a možností náš profesionální tým specialistů a lékařů na osobní nezávazné konzultaci.

  Objednat nezávaznou konzultaci

  Křečové žíly (varixy) a jejich moderní odstranění

  Nejdůvěryhodnější značka

  Certifikáty a ocenění

  NEJDŮVĚRYHODNĚJŠÍ ZNAČKA ROKU TUV LekariOnline.cz FDA Estheticon Platinum 2013 ISAPS IPRAS UEMS Patient Safety First ISPRES Česká lékařská společnost J.E.Purkyně Česká lékařská komora

  Největší klinika v ČR a SR

  0+
  spokojených klientů ročně

  0+
  profesionálních služeb

  0
  lékařů

  0
  poboček

  Extra výhody

  Splátky a platby
  Splátky a platby
  Věrnostní program
  Věrnostní program
  Osobní konzultace
  Osobní konzultace
  Lékaři na telefonu
  Lékaři na telefonu
  Komplexnost
  Komplexnost
  All-inclusive
  All-inclusive
  Ubytování
  Ubytování
  Bezpečnost
  Bezpečnost
  Profesionalita
  Profesionalita
  Kvalitní materiály
  Kvalitní materiály
  Dostupnost
  Dostupnost
  Asistence sestry
  Asistence sestry
  Občerstvení zdarma
  Občerstvení zdarma

  Kde nás najdete

  Praha 2
  KOMPLEX CHURCHILL II.

  Italská 69
  Praha 2
  120 00
  info@yesvisage.cz
  +420 227 777 777

  více informací

  Praha 5
  VOLCANO KOMPLEX

  K Sopce 30
  Praha 5
  150 00
  info@yesvisage.cz
  +420 227 777 777

  více informací

  Brno
  Kleinův palác

  Náměstí Svobody 15
  Brno
  602 00
  brno@yesvisage.cz
  +420 227 777 777

  více informací

  Ostrava
  Omezen provoz

  Pro termíny a objednávky prosím nejprve volejte nebo pište.

  ostrava@yesvisage.cz
  +420 227 777 777

  více informací

  Bratislava
   

  Gajova 2
  Bratislava
  811 09
  bratislava@yesvisage.sk
  +421 2/208 777 77

  více informací