Dermatologie ·

3 minuty čtení

·

22. 2. 2021

CHLAD ANI MRÁZ VAŠÍ POKOŽCE NEUBLÍŽÍ…

…když ji nabídnete péči a ochranu, kterou si zaslouží. Buďte k ní pozorní a jakmile se na ni objeví první známky diskomfortu, začněte jednat.

V zimním období pokožka trpí hlavně vysušováním. Může za to mráz i pobyt v přetopených místnostech a neustálé přechody z tepla do zimy. Díky tomu se na pokožce, zejména té citlivé, může objevit zarudnutí a začne šupinatět. Někdy dojde až ke vzniku ekzémů či zánětů. Nejlepší je podobným problémům předcházet vhodnou péčí přizpůsobenou aktuálním mrazivým podmínkám.

 

 

ZAMĚŘENO NA TVÁŘ

Základem je neopomínat pravidelnou péči. „Ideální jsou pro zimní období krémy na bázi voda v oleji, případně jen s tukovou složkou jako je čisté karité máslo či balzámy neboli výživné krémy hutnější konzistence,“ prozrazuje dermatoložka MUDr. Tereza Gabryšová z Kliniky YES VISAGE. Kromě každodenní péče je dobré pleti dopřát i důkladnou očistu a regeneraci z rukou profesionálů. HI-TECH přístrojové ošetření YES Care představuje jedinečnou kombinaci hloubkového čištění pleti ve spojení s oxygenoterapií, radiofrekvenční obnovou kolagenu s elastinem a ultrazvukovým zapravením vyživujících látek vybraných dle stavu a potřeb vaší pleti. Pokud si přejete pleť znovu rozzářit a omladit můžete vyzkoušet také unikátní protivráskovou masku s peelingovým efektem s aktivním karbonem. Dostatečnou hydrataci pleti lze zajistit pomocí mezoterapie kyselinou hyaluronovou či plazmalifitngem.

 

 

ZAMĚŘENO NA RTY

Rozhodně pravidelně mazat, mazat a mazat! A hlavně neolizovat! Po chvilkové úlevě totiž dojde ke zhoršení. Suché a popraskané rty pak dokážou hodně znepříjemnit život. Navíc dnes, kdy nosíme roušku, je důkladná péče o rty ještě naléhavější. „Výborné jsou balzámy na rty s obsahem skvalenu, který rty hloubkově vyživuje, obnovuje hladinu lipidů a podporuje jejich přirozenou regeneraci,“ říká dermatoložka a specialistka na korektivní a estetickou medicínu MUDr. Zuzana Macková z Kliniky YES VISAGE. Další možností jsou balzámy na principu okluziv – jako je třeba vazelína či lanolín. Jsou vhodné do velmi mrazivého počasí, kdy uzamykají vlhkost ve rtech a zabraňují tak vysušování. Pokud máte suché rty, které ztrácejí plnost a svěžest, zachrání je refreshing a hydratace dermální výplní na bázi kyseliny hyaluronové.

ZAMĚŘENO NA TĚLO

V topné sezóně výrazně klesá vlhkost vzduchu a suchý vzduch rovná se suchá pokožka. Pokud se k tomu přidá ještě nevhodná péče, zaděláváte si na potíže, které záhy na vlastní kůži pocítíte. Pamatujte si, že v zimě je vhodnější krátká sprcha nepříliš teplou vodou než horká koupel. Volte jemný mycí prostředek s nízkým obsahem pěnivých látek, které pokožku vysušují. Výborné jsou třeba sprchové oleje. Ideálně do tří minut po sprše se natřete promašťujícím balzámem či krémem. V pokožce se tak uzamkne vlhkost a nanášení krému bude příjemnější. „V chladném počasí bychom měli volit výživnější hutnější krémy na bázi emulze vody v oleji. Díky obsahu oleje zůstane na pokožce mastný film, který ji dobře ochrání. Dobré jsou i krémy s obsahem ceramidů, kyseliny hyaluronové a urey,“ vysvětluje jedna z předních specialistek na anti-agingovou medicínu z Kliniky YES VISAGE.

Jednu výhodu zimní období přece jen má. „Jde o nejvhodnější čas, kdy řešit všechny estetické problémy. Ideální je i pro zákroky za pomoci laseru jako 4D omlazení pleti, odstranění žilek, chloupků, pigmentace apod.,“ uzavírá dermatoložka MUDr. Tereza Gabryšová z Kliniky YES VISAGE.

Celkovou hydrataci pokožky celého těla i obličeje můžete podpořit i vnitřním užíváním kyseliny hyaluronové v podobě kapek HYALURON ELXIRU a péčí zvenku v podobě séra HYALURON ELIXIR.

Nevíte, jestli podstoupit zákrok nebo operaci? Rádi vám poradíme.