Prsa ·

2 minuty čtení

·

27. 1. 2022

JAKÁ PRSA SE DNES NOSÍ?

Jasně vede dokonalý tvar, plnost a přirozenost! Co se velikosti týká, tak nelze jednoznačně říct, co ženy preferují. Některé si přejí malou změnu jiné zase výraznější zvětšení poprsí.

 

Mnohem častěji si dnes ženy přejí takové zvětšení, které okolí hned na první pohled neodhalí. „Většina žen chce přirozený výsledek, který prakticky není příliš vidět. Respektive, aby ony samy změnu poznaly, případně jejich partner, ale ostatní hned neodhalili, že byly na plastice,“ prozrazuje plastický chirurg MUDr. Andrea Musilová z Kliniky YES VISAGE, na kterou se nejčastěji obracejí ženy po dětech řešící velikost či tvar prsou, případně obojí.

Naproti tomu je stále dost žen, které touží po výrazněji plnějším dekoltu. „Pravdou je, že ženy žádají přirozený výsledek, ale setkám se často i s přáním mít velká prsa, která zaujmou na první pohled,“ říká plastický chirurg MUDr. Lubor Mrňa  z Kliniky YES VISAGE, na něhož se nezřídka obracejí mladší ženy podstupující zvětšení prsou ještě před založením rodiny.
Nelze tedy jednoznačně říct, jaká velikost je nyní v kurzu, neboť zkrátka platí: moje prsa, moje volba!

Implantáty versus tuk
Zvětšení prsou pomocí implantátů jasně dominuje, což potvrzují oba lékaři. „Implantáty mají své výhody – můžete si přímo říct, jakou velikost a případně tvar prsou chcete mít. To bohužel u tuku není možné. Jde sice o vlastní tkáň, která je tělem bez problému přijímána, ale má své omezení. Z velikosti A sexy trojky pomocí tuku prostě neuděláme,“ vysvětluje plastický chirurg MUDr. Andrea Musilová z Kliniky YES VISAGE. Proto se tuk hodí spíše pro mírné zvětšení prsou, doplnění objemu například po nevelkém zhubnutí či kojení, případně pro vyrovnání asymetrie.

Poslední dobou se však hodně mluví o spojení obou metod pro získání maximálně přirozeného efektu. V tomto případě mluvíme o kompozitní či hybridní augmentaci prsou. „Tuk zde má sloužit zejména k zahlazení nerovností a zajištění plynulých přechodů kontur v dekoltu a horní části prsou. Ač tuto techniku často a rád používám při rekonstrukci prsou, v případě estetického vylepšení poprsí preferuji buď jednu, nebo druhou metodu,“ prozrazuje plastický chirurg MUDr. Lubor Mrňa z Kliniky YES VISAGE.

Každopádně, zda zvolíte jednu či druhou metodu nebo kombinaci obou, je už jen na vás. Vždy byste se však měly rozhodnout na základně konzultace a doporučení vámi vybraného plastického chirurga.

Nevíte, jestli podstoupit zákrok nebo operaci? Rádi vám poradíme.